Kardelen Twitter'da... https://twitter.com/#!/kardelendergisi        Kardelen 30 Yaşında!..       
    Yorum Ekle     38002 kez okundu.     104 yorum bırakıldı.     Yazara Mesaj

Tıp Literatüründe Bir İlk: Şişmanlık Hastalığına Çare!..
Prof. Dr. Mesut Başak (İç Hastalıkları Uzmanı)

  Sayı: 61 -

!! TOKLUK KEMERİNİN İNTERNET ÜZERİNDEN SATIŞINA BAŞLANMIŞTIR.

http://www.exbal.com/

Tokluk Kemeri ile ilgili tüm bilgilere ve ürüne lütfen sadece http://www.exbal.com/ adresinden ulaşınız.

TOKLUK KEMERİNE ULAŞMAK İSTEYEN TÜM HASTALARIMIZIN DİKKATİNE:

AYRINTILI TÜM BİLGİLERİ ALMAK İÇİN MUAYENEHANEMDEN (0216 344 34 24: SAAT 09.30 İLE 19.00 ARASI) VEYA CEP TELEFONUMDAN (0532 366 21 55:SAAT 20.30 İLE 24.00 ARASI) ARAYABİLİRSİNİZ.

TOKLUK KEMERİ ŞU ANDA SADECE MUAYENEHANEMDEN SATILMAKTADIR,
İNSANLARI DOLANDIRMAK AMACI İLE BAZI İNTERNET SİTELERİNDEN SATILIYORMUŞ GİBİ İNSANLARDAN PARA TOPLANMAKTA VE TABİİ Kİ TOKLUK KEMERİ DE GÖNDERİLMEMEKTEDİR, LÜTFEN DİKKATLİ OLUNUZ.

BU SAHTE SİTELERDEN BİRİSİ "www.bakimstore.com" İSMLİ SİTEDİR,
BU SİTE İSVEÇ'DEKİ BİR TÜRK VATANDAŞIMIZDAN BANKA HAVALESİ VASITASI İLE "DOĞUKAN BALCI" İSİMLİ HESABA
4.000 iSVEÇ KRONU ALINARAK DOLANDIRICILIK YAPILMIŞTIR,
AVUKATIMIZ TARAFINDAN GEREKLİ HUKUKİ MÜDAHELELER DERHAL BAŞLATILMIŞTIR.

Doç.Dr.Mesut Başak

Tıp Literatüründe Bir İlk: Şişmanlık Hastalığına Çare!..
* Yüzyılımızın en büyük sağlık problemlerinden şişmanlık hastalığı (obezite) tedavi edilebilecek!..
* İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Mesut Başak’ın BULUŞU, sadece şişmanlar için değil, az çok hepimiz için bir ümit ...
* Buluş, şu anda 80 gönüllü hasta üzerinde, uygulanıyor.
* Bu önemli buluş, yazılı olarak ilk defa Kardelen'de açıklanıyor.
* Kardelen'in başlangıçtan beri yazarı olan Dr. Başak'ın yazısını, takdirle ve sevinçle sunuyoruz.


İnsanlığın ufku ve O'nun tarafından bir an görülen ve O'nu bir an görenler, açlıklarını hissetmemek için midelerinin üzerine taş bağlarlarmış. Ne enteresan değil mi? Az yemek ve acıkmamak için yapılan bir uygulama… Bir hekim olarak bunu düşündüm, bunu tıbbî olarak acaba nasıl izah edebilirim diye?.. Mideye dıştan sert bir cisim ile baskı yapılması mide hacmini küçültmekte, bunun sonucunda da hem dolgunluk oluşturarak tokluk hissi vermekte ve acıkma olmamakta, hem de kişi daha erken olarak doymaktadır."ZAYIFLAMA BALONU UYGULAMASI"; TIPTA İLK KEZ

Obezite (şişmanlık), yüzyılımızın en büyük sağlık problemlerinden birisi olarak  görülmektedir, hattâ artık tek başına bir "hastalık" olarak kabul edilmektedir. Kendisi hastalık olduğu gibi, hipertansiyon (yüksek tansiyon), diabetes mellitus (şeker hastalığı), kalp hastalıkları, kanser, mide  barsak hastalıkları ve daha bir çok hastalığı da beraberinde getirmektedir. Ülkemizde obezite, erkeklerde % 9 ve kadınlarda % 23 oranında görülmektedir. Amerika Birleşik Devletleri'nde şu anda obezite % 25 iken, bu oranın 2030 yılında %100 olacağı tahmin edilmektedir. İnsanlar "Acıkmadan yemeğe oturmayınız ve doymadan yemekten kalkınız." prensibine uymadıkları için bu şişmanlık illetine yakalanmaktadır.

Tıp Dünyası, obeziteyi tedavi etmek için günümüze kadar bir çok yöntemler geliştirmiş, fakat istenilen sonuçlar tam olarak elde edilemediği için halen bu yöntem arayışları devam etmektedir. Obezitenin tedavisinde halen uygulanmakta olan önemli tedavi seçeneklerinden birisi de cerrahî yöntemlerdir: Midenin küçültülmesi, mideye kelepçe takılması, midenin içine balon konulması gibi… Bu cerrahî yöntemlerde amaç midenin iç hacmini küçülterek erken tokluk hissi meydana getirmektir, fakat çok düşük de olsa bu uygulamalarda bazı komplikasyon (zarar verme) riskleri vardır.

"Mideye taş bağlama" hadisesinden hareket ederek, şişman olan insanların hem zayıflamasını sağlayacak ve hem de verdikleri kiloları tekrar geri almalarını engelleyecek, aynı zamanda da vücuda herhangi bir zarar vermeyecek bir tedavi yöntemi tasarladım. Buna "Extragastrik (mide dışından) Balon Uygulaması" adını verdim. Yani, dışarıdan midenin üzerine bir balon konularak mideye baskı yapılacak, bu da midenin hacmini küçülterek tokluk hissi verecek, bunun sonucunda kişi daha az yemek yiyecek, daha erken doyacak ve kendini devamlı olarak tok hissedecek. Bu balon, beli tamamen saran bir korsenin tam mideden geçen yerine monte edildi, (VARİTEKS AŞ’nin katkılarıyla hazırlanan) bu balonun basıncı özel bir barometrik sistemle kolaylıkla ayarlanabil-mektedir. Şişman veya  fazla kiloları olan kişi bu balonlu kemeri sabah kalktığında karın bölgesine takacak ve gece yatarken tekrar çıkaracaktır.

Bu "Extragastrik Balon Uygulaması" tasarımı şu ana kadar Tıp Literatüründe mevcut değildi, inşallah bu tasarım ve tedavi yöntemi bir "İLK" olacak. Kemer şu an bir model olarak hazırlanmış olup, tasarımın ve üretimin patenti için gerekli müracaatlar patent-avukatlarım tarafından yapılmıştır. Ayrıca bu tedavi yönteminin ilk defa uygulanacağı gönüllü 80 obez kişiden meydana gelen bir tıbbî çalışmaya inşallah 15 gün içinde başlanacak ve bu çalışmanın sonuçları Tıp Dünyası'nda yayınlanacak.

Bu anlattıklarımı YAZILI BASINDA İLK KEZ, bende çok emekleri olan Sayın Ali Erdal Hocamın büyük fedakârlıklarla ve başarı ile çıkardığı "Kardelen Dergisi"nin siz değerli okuyucuları ile paylaşıyorum. Bir sonraki sayıda obezite tedavisinde önemli bir yeri olan "Diyet" konusunda YİNE TIP LİTERATÜRÜNDE BİR "İLK" olacak olan, zayıflamamıza yardımcı olacak bir gıda ile ilgili tasarımımı inşallah yine yazılı basında "İLK KEZ" size açıklamak istiyorum.


Bu yazıya yorum ekleyin

Adınız
E-posta Adresiniz
Yorumunuz
 

CAPTCHA


Resimdeki rakamları bu alana yazınız


Eklenen Yorumlar


Ekleyen : Anka    24.01.2020
Yorum : Bence mantıklı, peygamberimizin karnına taş bağlamasını hep fakir olduğundan açlık hissetmemek için diye yorumlasalar da ondan oldugunu sanmıyorum, neden böyle düşündüm soyluyum, peygamberimiz amcası yanında büyümüş amcası ticaretle uğraşan maddi konularda o kadar kötü değilmiş daha sonra hz. Hatice ile evlenmiş onunda durumu iyiymiş öyleyse açlıktan değil başka bir sebepten karnına taş bağlıyor, birşeylere faydası kesin var ama neden öyle yaptığını açıklayan bir hadis yok, dolayısıyla bir araştırılsa mutlaka yine faydası olan biseyler çıkar gibi geldi.
Ekleyen : Hasan külük    03.12.2016
Yorum : Kemeri sipariş edemezmiyiz hocam fiyatı nekadar öğrene bilirmiyim
Ekleyen : Fadime    29.08.2015
Yorum : Merhaba avrupa icin fiyatinizi ogrenebiligmiyim tesekkurler
Ekleyen : esma    15.08.2015
Yorum : Ben almanyda otyurum nasily ben buy tokluk kemer isymali breliym
Ekleyen : ismail    06.06.2015
Yorum : kullanıp sonuç alan bir Allahın kulu yokmu bizi aydınlatacak
Ekleyen : hiç    05.05.2015
Yorum : yemek yerken karnımızı içeri çekerek yersek aynı şeyi yapmış oluruz gibi geldi bana...
Ekleyen : fikriye    13.01.2014
Yorum : merhaba hocam bu kemeri gerçekten almayı düşünüyorum ama aklımda çok soru işareti var,hiç kullanıcı yorumu göremiyorum. işe gerçekten yarıyor mu emin olamadığım için sipariş veremiyorum.beni bilgilendirirseniz sevinirim işe yaradığından emin olursam sipariş etmek istiyorum.
Ekleyen : lale    04.04.2013
Yorum : hocam 26 yaşındayım 130 kiloyum. kilom yüzünden işimden de oldum.aslında çok hızlı kilo verebiliyorum ama, vereceğim kilo miktarı çok olduğu için bi yerlerden bi ümit, bir yardım arıyorum. hiçbirşey sağlığımızdan dolayısıyla hayatımızdan daha önemli değil. ama fiyat biraz yüksek.
Ekleyen : yüksel    22.03.2013
Yorum : selamunaleykum hocam.. ben 21 yaşında 122 kilodayım.. şuana kadar cok diyetisyenlere gittim .. ilçalar içtim.. spor salomlarına gittim hep olumsuz sonuç aldım.. burdada kullanan pek insan görmedim acaba gercekten işe yarıyormu artı yanına diyet yaparsak sorun cıkar mı ?
Ekleyen : nazan    14.11.2012
Yorum : çalışmanız gerçekten ilgimi çekti ve sonuçlarını çok merak ediyorum bilgilendirirmisiniz
Ekleyen : asif     11.06.2012
Yorum : Mide korsesi gun erzinde nece saat takilmalidir ve nece ay?
Ekleyen : Prof Dr Mesut BAŞAK    26.03.2012
Yorum : PROF DR MESUT BAŞAK'dan:"Tokluk Kemeri"nin veya diğer ismi ile "Tokluk Balonu"nun seri üretimine başlanmış olup, "www.exbal.com" sitesinden satışlarımız devam etmektedir. Bu site dışında başka hiçbir internet sitesinden satılmamaktadır. Ayrıca "0216 344 34 24" numaralı telefondan adresinizi ve göğüslerinizin altından geçen gövde çevrenizin ölçüsünü vererek (Tokluk Kemerinizin beden ölçüsünü belirlemek için) direk olarak siparişinizi bize iletebilirsiniz. Tokluk Kemeri ile ilgili tüm detaylı bilgilere "www.exbal.com" isimli internet sitemizden ulaşabilirsiniz.
Ekleyen : Prof Dr Mesut BAŞAK    26.03.2012
Yorum : PROF DR MESUT BAŞAK'dan:"Tokluk Kemeri"nin veya diğer ismi ile "Tokluk Balonu"nun seri üretimine başlanmış olup, "www.exbal.com" sitesinden satışlarımız devam etmektedir. Bu site dışında başka hiçbir internet sitesinden satılmamaktadır. Ayrıca "0216 344 34 24" numaralı telefondan adresinizi ve göğüslerinizin altından geçen gövde çevrenizin ölçüsünü vererek (Tokluk Kemerinizin beden ölçüsünü belirlemek için) direk olarak siparişinizi bize iletebilirsiniz. Tokluk Kemeri ile ilgili tüm detaylı bilgilere "www.exbal.com" isimli internet sitemizden ulaşabilirsiniz.
Ekleyen : zehra çiğdem    21.02.2012
Yorum : Merhaba, bu korse hakkında geniş bilgi arıyorum. Korseyi kullanan varmı? Varsa görüşmek isterim. Fiyatını da merak ediyorum.
Ekleyen : Prof Dr MESUT BAŞAK    05.12.2011
Yorum : TOKLUK KEMERİNİ YAKINDAN TAKİP EDEN VE BUNUN SERİ ÜRETİMİNİ BEKLEYEN DEĞERLİ HASTALARIM:TOKLUK BALONU İLE İLGİLİ BİLİMSEL ÇALIŞMAMIZ SONA ERMİŞ OLUP, ASİSTANLARIMDAN BİRİSİNİN TEZİ OLARAK TAMAMLANMIŞTIR. BU KEMERİ KULLANAN TÜM HASTALARIMIZ İDEAL BİR ŞEKİLDE KİLO VERMİŞTİR. İNŞALLAH 1 AY GİBİ KISA BİR SÜREDE SERİ ÜRETİMİNE BAŞLANARAK SATIŞA SUNULACAKTIR. TEZ ÇALIŞMASININ SONUÇLARINI VE SERİ SATIŞLARIMIZIN NASIL OLACAĞI İLE İLGİLİ KONULARI 15-20 GÜN SONRA ŞAHSIMA AİT OLAN www.mesutbasak.com VE www.toklukkemeri.com SİTELERİMDEN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. SATIŞLARIMIZ SADECE BU İKİ SİTE VASITASI İLE OLACAKTIR. SAHTE SİTELERE DİKKAT ETMENİZ TEMENNİSİ İLE SAYGILAR SUNARIM... 05.12.2011 PROF.DR.MESUT BAŞAK
Ekleyen : gülsefa mdillioğlu     22.10.2011
Yorum : merhaba mesut bey yorumları okumaya vaktiniz varmı bilmiyorum ama sizin balonlu mide korsenz hakkında bilgi aldm ama bu korsenin fiyatı bana çok pahalı geldi ama korsenin işe yarayacağını düşünüyorum fiyatı için brişey yapılamzmı madem çok faydalı olacağına inanıyorsunuz neden daha uygun bir fiyat olmuyor bu konuda sizden bilgi istiyorum,
Ekleyen : ayse    08.06.2011
Yorum : ben ayse 4 yildir oretmendim yas 25 boy 160
Ekleyen : ayla    08.06.2011
Yorum : 2 yıldır takıp edıyorum ve bı gelısım yok yorumlar hep eskı kualnım sonucu yok yenı sonucları gormek ıstıyoruz basarı oranı nedır tskrler
Ekleyen : mayide özgül    09.05.2011
Yorum : ben 25 yıllık doktorum.Ölümden başka her şeyin çaresinin olabileceğine inanıyorum.Neden bunu bir Türk doktor başaramasınki?? Başarılar diliyorum.Canı gönülden destekliyorum.
Ekleyen : ferda    21.04.2011
Yorum : ben 25 yasında 2 cocuk annesıyım ve kılo vermek ıstıyorum suan da 85 kıloyum ve yasıma gore cok kıloluyum ne yaptıysam ne dıyet uyguladıysam sonuc alamadım bmadı durumumda ıyı degıl banada yardımcı olursanız cok sevınırım bende gonullulerın ıcıne alırsanız cok mutlu olurum hocam allah razı olsun boyle bıseyı buldugunuz ıcın
Ekleyen : Öznur    18.01.2011
Yorum : Güzel ama kaç zamandır arıyorum sizi numaramı istediniz bıraktım 15 gün içinde sizi ararız dediniz yine sonuç yok ya insanları umutlandırmayın ya da bu korseyi talep edenlere gönderiniz.
Ekleyen : çiğdem kasap    31.12.2010
Yorum : hocam ben 37yaşındayım çok üzgünümki 160 küsürlerdeyim pisikolojik olarak zor durumdayım. pahalı bir tedavi yöntemimi ve sonuç alabilirmiyim lütfen yardım edin bana.
Ekleyen : hale    03.12.2010
Yorum : çok fazla kilom var ne yapsam veremedim kemeriinizi denemek istiyorum size nasıl ulaşabilirim?bu çok güzel birşey sizi tebrik ederim hocam..
Ekleyen : tankut    07.11.2010
Yorum : fıatı ve bu konuda bılgı almak ıstıyorum
Ekleyen : Gözde    22.10.2010
Yorum : Merhaba. 16 yasındayım yaklasık olarak 7 aydır bu kemeri kullanıyorum 90 kilodan 70 kiloya düştüm 20 kilo verdim :) kullanmaya devam ediyorum 10 kilo daha vermek istiyorum. Doktoruma ne kadar tessekkür etsem az. Kemeri kullanmaya başlayın kesinlikle hiç bir sıkıntı ve diyet olmadan sağlıklı bir sekilde kilo veriyorsunuz..
Ekleyen : fatma     27.08.2010
Yorum : merhabalar,bir buçuk yıldır kemerin satışa çıkmasını bekliyorum . bir haber yok daha ,bilgilendirirseniz ne zaman satışa sunulacağı konusunda sevinirim
Ekleyen : senay     16.08.2010
Yorum : hocam ben mideme kelepce taktidim zayiflamak icin fakat kisa bir sure icinde patladi maddi durumumda su anda elverisli degil bende 44yasindayim 45kilo fazlaligim var her turlu diyet yapiyorum fakat bir turlu kilo veremiyorum banda yardimci olursaniz sevinirim maddiyati ne kadar yada gonullulerin icine benide kabul edin lutfen
Ekleyen : hülya tunç    16.08.2010
Yorum : öncelikle sizi tebrik ediyorum hocam ben ortepedik özürlüyüm aynı diyabet hastasıyım birtürlü kilo veremiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim allaha emanet olun
Ekleyen : Numan    12.07.2010
Yorum : aslında cözüm doğru beslenmede gizli
Ekleyen : Aysel Y.    26.06.2010
Yorum : Bir yazınızdan, tokluk kemerini geliştirmenize ilham teşkil eden olayı okudum..Bu hususta ve her alanda muvaffakiyetinizi dilerim
Ekleyen : selma     14.06.2010
Yorum : mrh.hocam.ben hipotroid hastasıyım.çok zor kilo veriyorum.boyun ve belimde fıtık var.bende gönüllü deneyicilerinizden olmak istiyorum.saygılarımla
Ekleyen : AYSEL    30.03.2010
Yorum : hocam benim bu kemere cok ihtiyacım var. bende gönüllü deneyicilerinizden olmak istiyorum. SAYGILAR.
Ekleyen : ylgym    17.03.2010
Yorum : Eski gazeteleri tam okumadıysam kaldırmam. Buluşunuzuda böyle tam okuyamadığım gazetemi tekrar elime aldığımda yeni gördüm. Bana çok mantıklı geldi çünkü dikkat ediyorum oturarak yediğimde bile mideme olan baskı nedeniyle daha az yiyorum. Almayı düşünüyorum tabii. İyi çalışmalar.
Ekleyen : banu    15.03.2010
Yorum : çok iyi bir buluş. bende kiloluum ve denemek isterim.tabiki maliyeti çok yüksek değilse..vücuda takıldığında dıştan çok belli olurmu başarı nasıl teşekkrler......
Ekleyen : nilay    15.03.2010
Yorum : hocam öncelikle insanlıga faydalı bir ürn gelştrdginiz ve emek harcadgığınız içn size ve emegi geçen doktorlarımıza ekiibnize sonsuz teşekkrülerr .bende bütn tahillerimi yaptrdım hocamızla görüştüm kemer için beden ölçlüerim alındı en yakın zamnda kulllanmya başlıcam inşalalh sonuç alırm ve çevremde ne kadar kilo vermek isteyen insan varsa bende elimden geldgi kadar anlatıcam ( herşey inanmakla başlar ) teşekkürler
Ekleyen : fatma    20.01.2010
Yorum : tokluk balonu artık kargo aracılığıyla satıştamı
Ekleyen : selin    14.12.2009
Yorum : hocam benimde 50 kilo fazlam var ,deneyinize bende ketılmak isterim ama ağrıdayım ve devlet memuruyum,bunun bir süresi varmı,sevkli size ulaşabiliyormuyuz(sürenin uzun olabilmesi açısından),ve çocuk sahibi olmak istediğim içinde bir an önce kilo vermek istiyorum,yardımlarınızı bekliyorum ..
Ekleyen : sevgi tekinalp    10.12.2009
Yorum : iyi günler hocam benim 10 yaşında 65 kilo olan bir oğlum var yaşıtlarına göre boyu uzun kemiklide ama sonuçta kilosu fazla .kilo alımını bi türlü engelleyemiyoruz bir kaç kez diyetisyenede gittik ama sonuç hüsran gelişme çağındada olduğu için endişeliyim sormak istediğim tokluk kemerini oğlumda da uygulayabilirmiyiz sakıncaları olabilirmi? cevabınızı bekliyorum . teşekkür ederim
Ekleyen : Serpil    09.12.2009
Yorum : hocam ben sizi bi puroramda gördümanlatıklarınız çok mantıklı geldi amaben 100 kiloyum 2 çocuk anesiyim kilo vermek istiyorum bana yardımcı olun size ulaşmak istiyoprum
Ekleyen : Nejat ?ZDEN    03.12.2009
Yorum : Sevgili Ağabey, İlk defa vakıf olduğum buluşunuzdan dolayı sizi tebrik eder,muvaffakiyetlerinizin daim olmasını temenni ederim..
Ekleyen : naz    21.11.2009
Yorum : hocam deneylerinize bende katılmak isterim herkes gibi.1.65 falanım herhalde ,115 kiloyum, 43 yaşındayım ve doğduğumdan beri kiloluyum zayıf olarakda ölmek istiyorum .eğer kabul ederseniz denek şartlarınız nedir .teşekkür ederim .
Ekleyen : bet?l    20.11.2009
Yorum : mrh televızyonu karıstırırken sızı bı purogramda gordum ve hayatımın en mutlu anlarından bırını yasadım dedımkı bu bı tesaduf olamaz allahın bır lutfu tv hıc acmazdım bırden bıre aklıma geldı actım neyseben 2 senelık evlıyım ve 6 ay once dogum yaptım 60 kıloydum hamılelıkte bazı sorunlar yasadım ve ılaclar serumlar vb 30 kılo aldım 22 yasındayım ve 94 kıloyum evden dısarı cıkmıyorum cunku utanıyorum sezeryanla dogum yaptım ve hala kılodan dolayı zorlanıyorum eskı kıyafetlermı bırakın aynaya bıle bakamıyorum tamam dermansız bı hastalık yerıne kıloyu terrcıh ederım ama bılıyorumkı bunun sonuda hastalık sıze yalvarıyorum benım yuzumu guldurun elımden gelecek tek sey omrum yettıgı kadar sıze dua etmek cvp beklıyorum sımdıden tesekkurler umutsuz vaka
Ekleyen : hatice oral    12.11.2009
Yorum : merhaba ben sakaryadan yazıyorum boyum 150 cm,kg 90,yaşım 44 ben kendimi bildim bileli tansiyon hastasıyımhep kilo problemim var sağlık taramalarında birşey çıkmadı fakat beş kilo verdiysem yedi kilo aldım kilolarımı kontrol edemedim bir buçuk yıldır 90 kiloyum artık yoruldum kiloolarımdan kurtulmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
Ekleyen : Do?.Dr.Mesut Ba?ak    05.11.2009
Yorum : TOKLUK KEMERİNE ULAŞMAK İSTEYEN TÜM HASTALARIMIZIN DİKKATİNE:AYRINTILI TÜM BİLGİLERİ ALMAK İÇİN MUAYENEHANEMDEN (0216 344 34 24: SAAT 09.30 İLE 19.00 ARASI) VEYA CEP TELEFONUMDAN (0532 366 21 55:SAAT 20.30 İLE 24.00 ARASI) ARAYABİLİRSİNİZ. TOKLUK KEMERİ ŞU ANDA SADECE MUAYENEHANEMDEN SATILMAKTADIR, İNSANLARI DOLANDIRMAK AMACI İLE BAZI İNTERNET SİTELERİNDEN SATILIYORMUŞ GİBİ İNSANLARDAN PARA TOPLANMAKTA VE TABİİ Kİ TOKLUK KEMERİ DE GÖNDERİLMEMEKTEDİR, LÜTFEN DİKKATLİ OLUNUZ. BU SAHTE SİTELERDEN BİRİSİ "www.bakimstore.com" İSMLİ SİTEDİR, BU SİTE İSVEÇ'DEKİ BİR TÜRK VATANDAŞIMIZDAN BANKA HAVALESİ VASITASI İLE "DOĞUKAN BALCI" İSİMLİ HESABA 4.000 iSVEÇ KRONU ALINARAK DOLANDIRICILIK YAPILMIŞTIR, AVUKATIMIZ TARAFINDAN GEREKLİ HUKUKİ MÜDAHELELER DERHAL BAŞLATILMIŞTIR. Doç.Dr.Mesut Başak
Ekleyen : sercan    26.10.2009
Yorum : benim 10kilo fazlam varbennasıl kilo veririm
Ekleyen : kevser    17.10.2009
Yorum : 33 yasındayım yeni doğum yaptım 120 kg eimle anlaşmazlıklar yasıyorum bu kilolardan kurtulmak istiyorum bu kemer ne zaman piyasaya sürülecek beni bilgşlendirirseniz sewinirim lütfen çok ihtiyacım var...
Ekleyen : ayfer g??l? aras    16.10.2009
Yorum : İnternette kardelen dergisi ve ürününüze rastladım. muayenehanenizden bilgi aldım.ankarada oturuyorum 55 yaşında emekliyim.çocukluktan beri kiloluyum.23 yaşında 83, 35 yaşında 100,42 yaşında 123,50 yaşında 150kiloyu aşdım. şimdiye kadar hep endokrinoloğa gittim tüm rutin testlerim normal olunca ileri tetkiklere gerek kalmadan diyetisyene gönderiliyorum bir süre kilo veriyorum,sonra geri alıyorum. Tansiyon,şeker,kalp,kolestrolüm yok.Troit,karaciğer,böbrek fonksiyonlarım normal her sene rutin testlerim dışında kardiyoloğa da gidiyorum.bronşit ve fibrımiyalji dışında hiç bir rahatsızlığım yok.şu anda 167 kiloyum.obezite cerrahisini uygun bulmuyorum.yönteminiz konusunda daha fazla bilgi almak,hatta tıbbi çalışmanızda gönüllü olmak istiyorum. yardıma gereksinmem var.
Ekleyen : ra?it    07.10.2009
Yorum : bypass ameliyatlıyım ameliyattan sonra kilo aldım.bu kemeri nasıl tedarik edebilirim.
Ekleyen : ?LK? TELA?    06.10.2009
Yorum : Bende kilo vermek istiyorum bu belkide son çarem.Ama bu kemeri nasıl edinebiliriz.lütfen bilgilendirin.
Ekleyen : gul    23.09.2009
Yorum : benım adım gül boyum 1.60 kilom 86 kilomdan cok şikayetcıyım cok kilo vermek istıyorum nasıl kilo verebılırım
Ekleyen : Osman Simsek    26.08.2009
Yorum : Sayin Basak bey bu tokluk kemerine nasil ulasabiliriz ben hollanda yasiyom nasil siparis verebilliriz benim tel. 0031653699619 bu urun uzerinden beni ararsaniz menmum olurum Saygilar Osman Simsek
Ekleyen : nurlu    14.08.2009
Yorum : bu ürüne nasıl sahip olabiliriz ve doktor kontrolü olmadan nasıl kullanacağız
Ekleyen : hatice topcali    09.08.2009
Yorum : hocam annem 44 yaşında 130 kilo bu mucize korseye nasıl ulasırız sizden yardım beklıyoruz.
Ekleyen : ayse arslan    07.08.2009
Yorum : mesut bey sizinle daha once tel efonda gorusmusduk ben fransadan ayse arslan calismalarinizin son durumunu ogrenmek icin yaziyorum siparis vere bilirmiyiz artik hayat bu kilolarla cekilmez oldu siz bir turk hekimi olarak yardimci olmazsaniz fransiz hekimlere guvenip kelepce taktirmak kaliyor ama cok korkuyorum hicde istemiyorum ama secenegim kal madi yardimci olursaniz bir hayati daha kurtarmis olursunuz lutfen cevap verin
Ekleyen : faruk akty    29.07.2009
Yorum : mesutçuğum ilk,orta ve liseden arkadaşın olarak senin bu başarından gurur duydum başarılarının devamını dilerim
Ekleyen : zeynep hancy    05.07.2009
Yorum : mrb hocam ben denizliden 106 kilo 160 boyunda bir bayanım.zayıflama konusunda bu zamana kadar çok şey yaptım ama başarılı olmadı.bu kemere nasıl sahip olabilirim.bana yardımcı olursanız sevinirim..
Ekleyen : Fatma Piri    29.06.2009
Yorum : Merhaba,ben bu tokluk kemerine nasil sahip olabilirim, kilovermek istiyorum,Metabolik diyet yapiyorum,10 kilo verdim,TOKLUK KEMERI nasil bulabilirim,cevap verirseniz cok sevinirim.
Ekleyen : kayiran aygul    22.06.2009
Yorum : hocam ben 15kilo vermek istiyorum suan kilom 70 ama 55kilo olmak istiyorum tokluk balonu benim icin uygunmudur sizden cevap bekliyorum lutfen
Ekleyen : Levent DURAR    19.06.2009
Yorum : Aksaray ilinde ikamet etmekteyim. Kemerinizi nasıl temin edebiliriz bilgi verirseniz sevinirim.
Ekleyen : h?lya    14.06.2009
Yorum : sayın hocam benim 21 yaşında 1.90 boyunda 115 kilo bi kardeşim var kendisi biraz dirayetsiz yani pek yemek yememeye engel olamıyo çok genç olduğu için ona kıyamıyoruz kilolarından dolayı çokta mutsuz tokluk ekemeri işe yararmıki biz balıkesirde oturuyoruz eğer yardımcı olursanız çok mutlu olurum lardeşim çok mutsuz ve artık kilolarından kurtulmasını istiyorum şimdiden yardımınız için teşekkür ederim
Ekleyen : g?l    13.06.2009
Yorum : ben danimarkadan yaziyorum. bende ins almak istiyorum. bu süper bir bulus. tam ümidimi kesmisken. tebrikler.
Ekleyen : bet?l    13.06.2009
Yorum : basarilarınızın devamını diler kilolu bi genc kız olarak yasadıklarımı biliyorum bunu yasamayan anlamaz enkisa zamande size ulasmak ve derdime derman olmanizi istiyorum size nasil ulasa bilirim lütfen yardimcı olun boyum 1.70 kilom 135 yasim 20 simdiden cokk tskler bi cok kez dr gittim tahlillerim hep temiz cikti sadece yemeye bagli kilo alı yorumm ve buna engel olamıyorumm insallah ulasirsaniz heralde dünyanin en mutlu insani ben olurum
Ekleyen : berna    12.06.2009
Yorum : iyi çalışmalar.ben de bu kemeri kullanmak istiyorum.nerde bulabiliriz.teşekkür ederim.
Ekleyen : irem    12.06.2009
Yorum : hocam ben size nasıl ulaşabilirim hangi ilde yaşıyosunuz ?hangi hstanede çalışıyounuz teşşekkurler
Ekleyen : Huri Alkan    11.06.2009
Yorum : Hocam calismalarinizda basarilar dilerim.B en almanyada yasiyorum tokluk kemerinden almak istiyorum nasil temin edebilirim bana yardimci olursaniz sevinirim...
Ekleyen : dilek akyn    11.06.2009
Yorum : mrh .hocam yine ben.bu çalışmanız hala devam ediyormu acaba?eğer ediyorsa eşimde katılabilirmi acaba?boyu 1.84 kilosu ise 187.kilo dışında hiçbir sağlık problemi yok....şimdilik:(
Ekleyen : seckin.t    11.06.2009
Yorum : Hocam calismalarinizda basarilar dilerim.B en almanyada yasiyorum tokluk kemerinden almak istiyorum nasil temin edebilirim bana yardimci olursaniz sevinirim...
Ekleyen : gule    11.06.2009
Yorum : Merhaba ben 18 yasinda 1.75 boyunda 102 kg. bir genc kizim guatrim yavas calsiyor vede hormon bozuklugu var. Bu korseyi kullanirsam faydasi olurmu, denek olarak katilabilirmiyim.yardimci olursaniz sevinirim.Saygilarimla
Ekleyen : dilek akyn    11.06.2009
Yorum : merhaba hocam.öncelikle sizi bu başarınızdan dolayı tebrik ediyorum.benim eşimde çok kilolu.boyu 1.84 klosuda 187.aşırı kilolu anlıcanız.yıllarca diet yapmış.mideye balon taktırmış ve kilolarından kurtulamamış.şimdi ise mide amaliyatı olmayı düşünüyor.ama biraz risk olduğu için korkuyoruz.bu buluşunuzla ilgili bize bilgi verirseniz çok seviniriz.nasıl alırız.size nasıl ulaşabiliriz.
Ekleyen : serpil bektas    11.06.2009
Yorum : merhaba ben 41 yasindayim 1.57 boy 75 kilodayim44 beden dar geliyor bende bu tokluk balonunu tv de gordum cok ilgimi cekti cok etkilendim bende bu balondan almak kullanmak istiyorum ama ic hastaliklari uzmanina gorunmem kan tahlilleri yapilmasi gerekiyormus ben yutr disindayim insalla turkiyeye geldigimde bende bu balonlu korseyi deneyecegem saygilarimla
Ekleyen : T?lay    11.06.2009
Yorum : Tüm kilo sorunu olan arkadaşlara ümit oldunuz. Teşekkür ederim. Ama lütfen fiyatını yüksek tutmayın ki bizlerde rahatlıkla faydalanabilelim. 155 boyunda 85 kilo, 37 yaşındayım. bende zayıflamak istiyorum, tokluk kemerinden almak istiyorum nasil temin edebilirim.mümkünse bende gönüllü deneklerinizden biri olmayı bütün sorunu yaşayan diğer arkadaşlarım gibi bende çok isterim.Ürüne ulaşmamızda ve fiyat konusundada ben ve benim gibi diğer arkadaşlarımada bu konudada yardimci olursaniz sevinirim. Çalismalarinizda basarilar dilerim. Bizleri heyecanlandırdınız.Saygilarimla
Ekleyen : fadime    11.06.2009
Yorum : Mesut bey öncelikle bu güzel buluşunuzdan dolayı sizi tebrik edip,tüm kilo sorunu olan arkadaşlar ve kendi adıma teşekkür ederim, ben 172 boyunda 100 kilo ve 37 yaşındayım,mümkünse bende gönüllü deneklerinizden biri olmayı çok isterim,size çalışmalarınızda başarılar dilerim,Allah kolaylık versin.
Ekleyen : ey?p erkan    11.06.2009
Yorum : Sayın hocam:Ben Bandırma'da yasıyorum boyum 1.76 kılom ise 167 kg uludag unıversıtesı endokronolojı bolumune gıdıyorum takdır edersınız ızdırabım cok buyuk ecza deposunda calısıyorum hareketlıde bır ısım var bana bu konuda yardımcı olmanızı rıca edıyorum.Eger benım bu ıletımı dıkkate alırsanız cok sevınırım.sıze ıyı calısmalar ve basarılar dılerım.0533 6564235 arayabılırsenız cok sevınırım.
Ekleyen : ilyas Uslu    11.06.2009
Yorum : öncelikle sayin mesutbey sizi tebrik ederim böyle güzelbir tedavi icat ettiginiz icin.haberinizi izler izlemez fox-tvden telefonunuza ulastim.benim karim kilolu ve 28yasinda.quatir hastaligivar.cokazbir derece calisiyor quatiri.sagliginda allaha coksükür baska hicbir proplem yok.kiloluyum diye stres ediyor biraz kendine.ama sizin haberinizi izledikten sonra keyfi yerine geldi.suanda biz almanyadayiz eylülde gelcez.muaynehanenizden zeynep hanimdan biraz bilgi aldik ayrica onada tesekkür ederiz.bize garanti verebilirmisiniz kilo verme konusunda.ayrica kayinvalidemde gelmek istiyor.oda kilolu.meil yazarsaniz geri cok sevinirim.saygilarimla görevinizde basarilar dilerim
Ekleyen : yusuf ba?    10.06.2009
Yorum : yararlı olacağına inanıyorum .bende taktırmak istiyorum.yardımcı olurmusunuz.
Ekleyen : fikriye yylmaz    10.06.2009
Yorum : bu kemerden bende almak isterim ama maddi durumum yok oğlum askerde sonparamı ona yolladım kilordanda çok canım yangın yürüyemiyorum artık in sallah bu yazımı bir hayır seven okur bu bahtsız anayı sevindirir
Ekleyen : zeliha    10.06.2009
Yorum : tokluk kemerini nasıl elde edebilirim
Ekleyen : zeliha    10.06.2009
Yorum : ankara da tokluk kemer satış birimi varmı
Ekleyen : eyl?l ?zdemir    10.06.2009
Yorum : merhaba mesut bey bu uygulamanızı fox tv anahaber de ılk kez ızledım ve cok mantıklı buldum bende size katılabilirmiyim gönüllü olarak fazla kilolarımdan kurtulmak istiyorum ama cok abur cubur yıyorum boyuma göre vucudumda 20 kg fazla yag görünüyor bu yaglardan kurtulabılmem için sağlık açısından bana yardımcı olabilr misiniz saygılarımla....
Ekleyen : ?etin baran    10.06.2009
Yorum : merhaba hocam, korsenizle ilgili haberi yeni öğrendim. ben 1.70 cm boyunda 105 kg 43 yaşındayım. geçen sene kalp krizi geçirdim 1. ana damar tıkanıklığı nedeniyle stand takıldı. aynı zamanda yüksek tansiyon hastasıyım. annem ve babam da yüksek tansiyon ve şeker hastalığından vefat etti. bende şeker yok ve kilo vermekte zorlanıyorum hatta vermek istedikce kilo alıyorum. bende sizinle irtibata geçerek dnemek istiyorum. bana yardımcı olursanız sevinirim.
Ekleyen : ?mit    10.06.2009
Yorum : merhaba hocam şu an kilom 106 kg boyum 173 cm ve yaşım 31 fazla kilolarımı vermek istiyorum.Mide dışından balon uygulaması çok mantıklı geldi bu kemeri kullanmak isterim hocam bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.İyi çalışmalar
Ekleyen : g?lden    10.06.2009
Yorum : hocam öncelklee çook çook tebrik ediyoruuum sizi bn 120 kilo 175 boya sahip birisiyiim yaşım 23 artık bu kilolardn kurtulmak istiyoruum psikilojim aşırı bozulduu en son xenical bile uygun gördü dr anca 5 6 kilo verebildiiim 3 ayda o da bi fayda etmedi lütfen bana yardımcı olun ister gönüllü olayıım istersennz en kısa zmanda size ulaşıp o kemerii alayııım lütfen bana yardımcı olun
Ekleyen : Nilg?n Atar    10.06.2009
Yorum : Biz ailecek kullanmak ve tetkikleri yaptırmak istiyoruz. Nerede ve ne gibi tetkikler gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsem memnun olurum.
Ekleyen : isimsiz    29.05.2009
Yorum : Gönüllünüz olabilirim. İyi çalışmalar diliyorum
Ekleyen : ?eng?l    23.05.2009
Yorum : merhaba,korseyi nasil temin edebilecegimiz hakkinda hic bir bilgiye rastlamadim.Bunun icin yardimcı olursanız memnun olurum....
Ekleyen : nilgun    17.04.2009
Yorum : mesut bey merhabalar esim 110 kg ve 175 cm boy. kemeri kullanmak istiyoruz. muayenehane yemi gelmemiz gerekir., kolay gelsin
Ekleyen : ayse    11.04.2009
Yorum : merhaba , tokluk kemerini nasil satin alabilirim.Size ulasabilecegim bir yer var mi?Medikallerde satısa cıkti mi?Yardımcı olursaniz sevinirim.
Ekleyen : Do?.Dr.MESUT BA?AK    11.04.2009
Yorum : TOKLUK KEMERİ hakkında bilgi almak isteyen okurlarımız şu telefonlardan bana ulaşabilirler:MUAYENEHANE:0216 3443424 ve CEP:0532 3662155 . Selam ve hürmetlerimle
Ekleyen : nilgun t    18.03.2009
Yorum : merhabalar tokluk kemeri satisi varmi acaba
Ekleyen : Ayfer G?ven    27.01.2009
Yorum : Ben tokluk kemeri kullanmka istiyorum.Size nasıl ulaşabilirim?İstanbul'da alabileceğim bir yer var mı?
Ekleyen : Ayfer G?ven    27.01.2009
Yorum : Tokluk kemeri almak istioyorum.Size nasıl ulaşabilirim?
Ekleyen : Levent DURAR    26.01.2009
Yorum : Sayın hocam, yazınızı ilgi ile okudum, ümitlendim, Allah kolaylık ve başarı versin. Hocam ben 100 kğ. şişmanım.Bende gönüllü olmak isterim. Slm.
Ekleyen : Aysenur    26.01.2009
Yorum : Merhaba Hocam... 1984 dogumlu 1.60 boylarında ve 70 kiloyum... yaklasik 10-12 kilo fazlam oldugunu dusunuyorum.... ama yemek yemekten buyuk zevk aliyorum... eger kendimi firenlemezsem bir haftada rahatlikla 3 kilo alabilirim.... Tokluk balonu tedavisi benim icin uygun mudur? Eger uygun ise sizi diger yorumlarda verdiginiz numaralardan aramak istiyorum... Saygilarimla...
Ekleyen : ismail ?akar    26.01.2009
Yorum : öncelikle tokluk kemeri mucizeniz için hayırlı olsun demek isterim. inşallah bu icat obeziteye bir fayda verir. ben 38 yaşındayım. ve şu an 135 kg. 180 boy. undayım. akapunktur ve carbonsipuktur veya bölgesel zayıflamaya gitmeme rağmen. pek etkili olmadı. iştahım gayet yerinde, ve sigarayı bıraktığım 1 sene içinde 30 kg. aldım. hatta kurban bayramı öncesinden beri sıfır şeker tüketmekteyim. hiçbir suretle ne şeker, ne meyva, veyahutta nede bazı şekerli sebze tüketmemekteyim. buna rağmen hala kg. veremiyorum. bana bu uygulamanın mutlaka kg. verebileceğim konusunda garanti verebilirmisiniz. saygılarımla ismail çakar telim. 0533 427 5851
Ekleyen : iyi g?nler.E?er almak istersek nasyl temin edece?iz,bilgilendirirseniz memnun oluruz    25.01.2009
Yorum :
Ekleyen : Do?.Dr.Mesut Ba?ak    22.10.2008
Yorum : Sayın Serpil Çelik Hanımefendi, anneniz bizim bu Zayıflama Balonu (Tokluk Korsesi) çalışmamıza katılabilir, yüksek tansiyonu ve guatr hastalığının olması engel teşkil etmez. Bilakis kilo verdikçe tansiyonu da düşecektir (1 kg zayıflamak, tansiyonu 1 mmHg düşürür). Daha geniş bilgi için irtibat telefonum: 0216 3443424 ve 0532 3662155 (saat 17.00'den sonra olursa daha rahat cevap verebilirim). Selam ve hürmetlerimle...
Ekleyen : Do?.Dr.Mesut Ba?ak    22.10.2008
Yorum : Sayın Ahmet ... Bey, uyguladığımız bu Zayıflama Balonu ( diğer ismi ile Tokluk Balonu)'nda temel mekanizma erken doyarak tokluk hissetmek ve böylece az yiyerek midenin küçülmesini sağlamaktır. Bu korseyi kullanmanın bir başka amacı da taktığınız müddetçe (dedelerimizin ve babalarımızın taktıkları kuşak gibi) verdiğiniz kiloların geri alınmasına engel olmaktır. Bugün obezite tedavisindeki en önemli problem verilen kiloların tekrar geri alınmasıdır, bizim bu uygulamada çözüm getirmek istediğimiz konulardan birisi budur. Zayıflama Balonunun daha iyi anlaşılmasına vesile olduğunuz için ve ilginiz için teşekkür ededrim. Selam ve hürmetlerimle...
Ekleyen : Ahmet    16.10.2008
Yorum : Bahsedilen sistem belki profesyonel olarak uygulanmıyorsa da çok kişi tarafından uygulandığını biliyorum. Şahsen bazılarının kuşak bağlayıp araya hava dolu su torbası bağladıklarını biliyorum. Faydası olacağını pek düşünmüyorum. Çünkü şahit olmadım. Az yeme ve spor uygulanmadığı sürece alınan sonuçlar da hem geçici oluyor, hem de daha ağır tekrarlıyor. Yapılabiliyorsa az yeme alışkanlığı yaratabilecek bir yöntem çok iyi olurdu. Sağlık ve esenlik dileğiyle
Ekleyen : serpil ?elik    24.09.2008
Yorum : ben annem için arıyorum. Bu iş için sizi tebrik ediyorum. Diğer yayın organlarından önce sizi burada görmek çok güzel. Annem 52 yaşında ve obez 2 tipi hastalardan endokrin tedavisi de gördü fakat bir türlü kilo veremedi. Yüksek tansiyonu da var. Guatrda. Oda denek olabilir mi? Çalışmalarınızın devamı dileğiyle
Ekleyen : Do?.Dr.Mesut Ba?ak    20.09.2008
Yorum : Sayın Bilal Karakuş Bey ve Hüseyin Zehir Bey her ikiniz de çalışmamıza katılabilirsiniz. Daha geniş bilgi için cep telefonumdan beni arayabilirsiniz (saat 17.00'den sonra olursa daha rahat cevap verebilirim). Cep numaram: 0532 366 21 55 Tüm okurlarımıza teşekkür ederim.
Ekleyen : feride ?e?en    13.09.2008
Yorum : bir çok umutsuz hastaya ışık olacağına inanıyorum ben. başarılarınızın devamını diliyorum. ayrıca bunu ilk olarak kardelen dergisi okurlarıyla paylaşmanızda gurur verici. teşekkürler
Ekleyen : h?seyin zehir    04.09.2008
Yorum : hocam çalış malarınız dandolayı teşekkür eder.başarılarınızın devamını dilerim hocam ben 1965 doğumluyum 125 kiloyum 176 boyundayım oturarak çalış maktayım bendedeney çlış malarınıza katılmak istiyorum.tedavi olmak istiyorum.
Ekleyen : bilal karaku?    22.08.2008
Yorum : hocam 120 kiloyum bende deneye katılabilrimi yim lutfen ..selametle
Ekleyen : Ramazan ESMERKA?    19.08.2008
Yorum : Yaratılanı Yaratandan ötürü seven Hakk dostlarına selam olsun. Daha nice başarılı çalışmalar...

 
HURMA: Tokluk Diyeti... - Sayı 63
Tıp Literatüründe Bir İlk... - Sayı 61
Erkeğin Başını Kapatması... - Sayı 60
GRYP HASTALI?I (YNFLUENZA... - Sayı 58
Tüm Yazıları

ASKIDA ABONELİK: Siz de "askıda abonelik kampanyası"na destek olmak ister misiniz?

Gelecek sayı konusu (106): Mevlâna, Yunus etrafında Anadolu irfanı...

Son Eklenen Yorumlardan
 Umut mu, umutsuzluk mu; hayali süsleyen güneş, her şeyi tutuşturmaya yeter; ama bir çiçek ki içte ve... Sinan AYHAN

  O kadar güzel kaleme almış ki sevgiyiSözcükler sevgiKağıt o kaleme alşık olmuş.Yüreğine sağlık A... Gülşen Akkaya

 Sevgili Zafer, inceliğin ve yorumun için teşekkür ederim, "yıllar geçse de aramızdan, bu kalp seni u... Sinan AYHAN

 Amin... Okuyucu

 Maalesef bu virüsün aşısı da ilacı da Yok. Allah ıslah etsin... Ahmet Güney


Hislerin hissizleştiği noktada, onlarda kalan aklın varlığını sürdürebilmek için o noktaya varışın yaratıcısını bile inkâr edebilecek kadar “bencil”leşmesine kılıflar uydurarak (bunu) üstünlükmüş gibi gösterenleri iyi tanımak gerekir.
Kardelen: Sayı 1, Temmuz 1992
Maarif
Nasıl bir insan
İki kelime arasındaki boşluktan geçen ku
Çeyrek asır
Maariften eğitime
Zikir ve ?nemi
En tehlikeli virüs...
Benim 'Caparka'm: G?z? ?ekik Olmayan Bir
Sevgi
İnsanlar anlamaz beni


Ali Erdal - Nasıl bir insan
Ali Erdal - Büyük depremin öncül...
Kadir Bayrak - Filmin sonu
Sinan Ayhan - Türkü, Anadolu harcı...
Necip Fazıl Kısakürek - Maarif
Bedran Yoldaş - Paklanmak
Dergi Editörü - Çeyrek asır
Site Editörü - Maariften eğitime
Mehmet Hasret - Dost cemali
Necdet Uçak - İslâm gelince
Necdet Uçak - Geçer
Necdet Uçak - Değil
Kardelen Dergisi - Kardelenden haberler...
Kardelen Dergisi - Gelecek sayı konusu ...
M. Nihat Malkoç - Her şey eğitimle baş...
Hızır İrfan Önder - Elem gazeli
Hızır İrfan Önder - Gafil olma
Ayhan Aslan - İhtiras
Olgun Albayrak - Münacaat
Mehmet Balcı - Kurban açıklaması
Mehmet Balcı - Kalmadı
Mehmet Balcı - Doluyum
Yusuf Karagözoğlu - Kazandıklarımızı kay...
Muhsin Hamdi Alkış - Olaylara Bakış-105
Kubilay Ertekin - En tehlikeli virüs.....
Halis Arlıoğlu - Hasret ve hüsranla g...
Halis Arlıoğlu - Felek
Büşra Doğramacı - İnsanlığın maarif da...
Kürsü Kainatın Efendisi - Mucize
Murat Yaramaz - Tedrisat
Murat Yaramaz - Mizah köşesi-105
Murat Yaramaz - Vesile
Murat Yaramaz - Bıçak
Murat Yaramaz - Eğilim
Mehmet izzet Gülenler - Dubalı dünya düzeni ...
Gülşen Ayhan - İki kelime arasındak...
Eyyub MEMMEDOV - Deniz boyu sevgim...
Mertali Mermer - İnsanlar anlamaz ben...
Cemal Karsavan - Kaşım değse kirpiğin...
İlkay Coşkun - Maarif meselemiz
İlkay Coşkun - Mülâkat-105
İlkay Coşkun - Vatanım
Turgut Yıldızan - İnsandan hazreti ins...
Turgut Yıldızan - Öğretmen olabilir mi...
Vildan Poyraz Coşkun - Eğitimde anne eli
Mehmet Şirin Aydemir - Keder kardelenleri
Çakmakçıoğlu - Hangi eğitim
Tuba Kanlıkama - Payitahtın sesi
Mustafa Kadir Atasoy - Göktaşı
Ülvi ƏLƏKBƏRZADƏ - Edilen dualar
Ülvi ƏLƏKBƏRZADƏ - Sevgi notumuz
İlknur Şimşek - 1453
 
 
23 Mart 2005 tarihinden beri
 Ziyaretçi Sayısı Toplam : 7883518
 Bugün : 3141
 Tekil Ziyaretçi Sayısı Toplam : 516202
 Bugün : 29
 Tekil Ziyaretçi Sayısı (dün) Toplam : 63
 105. Sayıya Bırakılan Yorum Sayısı Toplam : 5
 Önceki Sayıya Bırakılan Yorum Sayısı Toplam : 6
Son Güncellenme: 2 Mayıs 2020
Künye | Abonelik | İletişim